WireWorld Starlight – optyczny HDMI 2.1

WireWorld Starlight – optyczny HDMI 2.1

WireWorld Starlight – optyczny HDMI 2.1 750 492 Kino Domowe

Wireworld Cable Technology, jedna z najbardziej szanowanych na świecie marek wysokowydajnych kabli audio i wideo, ogłasza wprowadzenie na rynek kabla Starlight 48 Fiber Optic HDMI. Te kable o rozszerzonym zasięgu wykorzystują najwyższej jakości moduły laserowe i układy sterowników, aby poprawić jakość obrazu i zapewnić długoterminową niezawodność, jednocześnie obsługując szybkość transmisji danych 48 Gb/s wymaganą w aplikacjach wideo nowej generacji.

Standard wideo 8K/120 HDMI2.1 stworzył zapotrzebowanie na kable obsługujące ekstremalną szybkość transmisji danych 48 gigabitów na sekundę. Konwencjonalne miedziane kable HDMI mogą obsługiwać tylko sygnały 48 Gb/s na długości do pięciu metrów. Światłowody są wymagane do obsługi 48 Gb/s na długich odcinkach używanych w wielu instalacjach kina domowego. Chociaż kable optyczne dla poprzednich generacji HDMI istnieją od lat, mają reputację mniej niezawodnych niż kable miedziane. Oczywiście jest to zrozumiałe, ponieważ oprócz przewodników zawierają one złożoną elektronikę i lasery. Dlatego też opłaca się kupić kabel optyczny wykonany z najlepszych dostępnych części i materiałów.

Wireworld Starlight 48 spełnia zapotrzebowanie na światłowodowy kabel HDMI, który zapewnia zarówno najwyższą wydajność, jak i wyjątkową niezawodność. Aby osiągnąć ten cel, Starlight 48 wykorzystuje światowej klasy części, materiały i techniki konstrukcyjne. Moduły laserowe Starlight 48 są produkowane przez amerykańską firmę II-VI, wiodącego dostawcę laserów do najbardziej wymagających zastosowań. Podobnie chipset sterownika jest produkowany przez niemiecką firmę Silicon-Line, lidera w technologii mikrochipów. Cztery włókna światłowodowe kabla są najwyższej klasy zoptymalizowanej pod kątem lasera OM3. Konstrukcja kabla zawiera ekrany o podwójnej grubości i kilka wiązek włókien Kevlar o wysokiej wytrzymałości, co zapewnia większą trwałość i ochronę przed zakłóceniami. Dzięki tym światowej klasy komponentom, materiałom i konstrukcji Starlight 48 zapewnia zwiększoną wydajność i doskonałą długoterminową wartość.

Starlight 48 obsługuje wszystkie funkcje i możliwości HDMI2.1, w tym HDR10+, HDCP2.3, Ethernet, Enhanced ARC, Deep Color itp. Aby ułatwić instalację, wytrzymałe odlewane wtyczki cynkowe mają wyjątkowo wąską szerokość 18 mm/0,7”, dzięki czemu można je przeciągnąć przez przewód elektryczny o zwykłej wielkości. Starlight 48 jest również zgodny z UL-C2/FT4 dla instalacji domowych i komercyjnych.