Utwory do testowania systemów stereo

Utwory do testowania systemów stereo

Utwory do testowania systemów stereo 600 400 Kino Domowe

​Witamy w muzycznym wprowadzeniu do sztuki słuchania. To playlista stworzona przez ekspertów akustyki firmy HARMAN. Są to utwory, których nasi mistrzowie dźwięku używają do testowania jakości dźwięku naszych głośników, słuchawek i samochodowych systemów audio takich marek jak JBL, Harman Kardon, AKG, Mark Levinson i Lexicon.

25 utworów zostało wybranych, aby umożliwić słuchaczom rozróżnianie i ocenianie różnych atrybutów jakości dźwięku systemów audio, a także ogólnej jakości dźwięku — w domu, w samochodzie lub w podróży. Chociaż żadna pojedyncza piosenka nie wystarczy do pełnej oceny głośnika lub słuchawek, niektóre utwory szczególnie dobrze nadają się do oceny określonych atrybutów. Na przykład ścieżki z szerokopasmowym, spektralnie gęstym oprzyrządowaniem są używane do oceny spektralnej, podczas gdy ścieżki dynamiczne z perkusją i niskim basem są używane do testowania zakresu dynamiki i zniekształceń.

Co ciekawe, preferencje słuchaczy dotyczące konkretnych słuchawek lub głośników często można przewidzieć na podstawie ich charakterystyki częstotliwościowej. Najlepszymi sygnałami dla różnic częstotliwości słyszenia są szerokopasmowe, ciągłe sygnały, takie jak „różowy szum”, ale ponieważ słuchacze na ogół nie chcą słuchać szumu, wybieramy ścieżki, które są dobrze nagrane.

„Fast Car” Tracy Chapman jest naszym ulubionym. Ten utwór jest nie tylko jedną z najbardziej lubianych ballad lat 80., ale ma też sporo basu, który często powoduje modulacje jej głosu w systemie, w którym głośnik niskotonowy jest napędzany poza jego granice. Generuje wysokiej jakości sygnał „muzyczny”. Podobnie utwór tria jazzowego z akustycznym basem/fortepianem/wokalem, taki jak „Teraz widzę wyraźnie” Holly Cole, doskonale nadaje się do słyszenia brzęczenia, grzechotania i rezonansów w pokojach i samochodach. Na koniec należy pamiętać, że chociaż wybrane utwory są zabawne, celem tej playlisty jest jej skuteczność w pomaganiu słuchaczom w dążeniu do bardziej krytycznego i efektywnego słuchania.

Lista na TIDAL

Lista na SPOTIFY

Testowanie muzyki utwory, Utwory najlepsze jakościowo, Kawałki do słuchania na systemach stereo, Najlepsze jakościowo utwory muzyczne

 

lista muzyki testowej