Końcówka mocy Trinnov Amplitude 16

Końcówka mocy Trinnov Amplitude 16

Końcówka mocy Trinnov Amplitude 16 1150 561 Kino Domowe

Końcówka mocy High End do kina domowego

Trinnov Audio, projektant i producent referencyjnych procesorów dźwięku do kin domowych, high-end Hi-Fi, profesjonalnego audio i kin komercyjnych, ogłosił wprowadzenie na rynek nowego wzmacniacza mocy o dużej liczbie kanałów, Amplitude16.

Zaprojektowany dla immersyjnych kin domowych, z myślą o niestandardowej integracji, Amplitude16 staje się prawdopodobnie najbardziej wszechstronnym dostępnym obecnie wzmacniaczem mocy, mówi producent. Zapewniając integratorom możliwość spełnienia różnych wymagań dotyczących liczby kanałów i mocy przy optymalnej wydajności szafy rack.

W efekcie dwa ośmiokanałowe wzmacniacze na pojedynczej obudowie 3RU, Amplitude16 ma dwa zasilacze, z których każdy wymaga własnego gniazda zasilania 15A AC. W podstawowym modelu jest to 16-kanałowy wzmacniacz mocy o ciągłej mocy znamionowej 200 W/kanał przy 8 omach i 400 W/kanał przy 4 omach. Maksymalna ciągła moc przy wszystkich 16 kanałach wysterowanych wynosi 2800 W przy 115 V i 3200 W przy 230 V przy mniej niż 0,1% THD+N.

końcówka mocy kina domowego

Wychodząc poza to, Amplitude16 zapewnia integratorowi opcję mostkowania par kanałów wzmacniacza w celu zwiększenia dostępnej mocy dla określonych wyjść. Umożliwia to integratorowi maksymalizację mocy dla kanałów o największym zapotrzebowaniu (np. kanały lewego, środkowego i prawego ekranu). W trybie mostkowym moc dla jednego kanału wzrasta do 800 W/kanał przy 8 omach i ponad 1000 W/kanał przy 4 omach. Moc szczytowa przy wszystkich sterowanych kanałach wynosi 6080 W przy 1% THD+N.

„Kiedy postanowiliśmy stworzyć nowy wzmacniacz towarzyszący dla procesorów Altitude firmy Trinnov, zdaliśmy sobie sprawę, że inny wzmacniacz nie wystarczy. Noszenie nazwy Trinnov musiało być czymś wyjątkowym, a Amplitude16 rzeczywiście pasuje do tego opisu” – mówi Arnaud Laborie, dyrektor generalny Trinnov. „Jego wyjątkowa wszechstronność zapewnia integratorom i projektantom systemów świetnie brzmiące, potężne narzędzie do optymalizacji dynamicznego dostarczania mocy przez kanał w sposób oszczędzający miejsce, kosztowny i energooszczędny”.

końcówka mocy trinnov

Przewidując przyszłe zaawansowane zastosowania, kolejną cechą Amplitude16 jest opcjonalna karta wejściowa Dante, która zapewnia opcję podłączenia wzmacniacza do dowolnego procesora Altitude za pomocą przełącznika sieciowego. Ta opcjonalna płyta zawiera również funkcje monitorowania stanu sprzętu wzmacniacza.

Trinnov Audio zapowiada również przyszłą kompatybilność wszystkich procesorów Altitude z Ravenna/AES67 jeszcze w tym roku, jako bezpłatną aktualizację. Dante zapewnia tryb zgodności AES67, ułatwiając integrację procesorów Altitude z Amplitude16.

Zbalansowane wejście analogowe do Amplitude16 jest możliwe dzięki dwóm złączom pinout Tascam DB25, które eliminują potrzebę do 16 indywidualnych połączeń XLR, zapewniając bardziej wydajne połączenie i wyposażenie szafy.

Zaprojektowany we współpracy z ICEpower, zgodnie ze specyfikacjami Trinnova, Amplitude16 maksymalizuje wydajność modułów klasy D, aby zapewnić wysoką jakość dźwięku i wciągające wrażenia w kompaktowej obudowie, generując bardzo mało ciepła.

Czułość wejściowa Amplitude16 jest optymalnie dopasowana do poziomu wyjściowego procesorów audio-wideo Trinnov Altitude, maksymalizując stosunek sygnału do szumu i zakres dynamiki systemu. Wydajność sygnału do szumu jest zwykle lepsza od 6 do 8 dB w porównaniu ze wzmacniaczami mocy o konwencjonalnej czułości wejściowej.

Wyświetlacz LED na przednim panelu identyfikuje normalne działanie, obcinanie kanałów, stan ochrony i mostka dla każdej pary kanałów. Wejścia i wyjścia wyzwalacza służą do zasilania wzmacniacza i do łączenia szeregowego innych wzmacniaczy w systemie.

Strona producenta: Trinnov