Test – Trinnov Amplitude16 końcówka mocy

Test – Trinnov Amplitude16 końcówka mocy

Test – Trinnov Amplitude16 końcówka mocy 1500 1200 Kino Domowe

Home Cinema Choice testuje najnowszą końcówkę mocy firmy Trinnov

Trinnov wyrobił sobie reputację, jeśli chodzi o dźwięk kina domowego opartego na obiektach, a jego procesory Altitude32 i Altitude16 (HCC #287/#322) stawiają wysoko poprzeczkę. Ale biorąc pod uwagę, że procesor jest tylko tak dobry, jak wzmacniacz, z którym współpracuje, uznał, że lepiej go zbudować.
Marka oferuje obecnie trzy wzmacniacze mocy: Amplitude8, Amplitude8m oraz nowy testowany tutaj Amplitude16. Jak sugeruje nazewnictwo, pierwsze dwa to modele ośmiokanałowe, podczas gdy ten ostatni w stylowej obudowie mieści aż 16 kanałów.
Amplitude8 jest w rzeczywistości wielkim tatusiem pod względem rozmiaru, który pasuje do Altitude32 i zdolności do napędzania wszystkich ośmiu kanałów przy 225W przy obciążeniu 8 omów. kanały o mocy 200W.

Jednak żadne z tych rozwiązań nie jest rozwiązaniem jednoczęściowym dla ekspansywnych systemów głośnikowych. Procesory Trinnova są tak dobre, że zasilanie głośnikó może być ich wąskim ogniwem. Tak więc pojawia się Amplitude16 z 16 kanałami, aby współpracować z Altitude16 bez konieczności dodatkowego wzmocnienia. Tak, właściciele Altitude32 mogą potrzebować więcej niż jednego, ale jeśli kołyszesz 32 kanałami, zgaduję, że przestrzeń nie stanowi problemu. Pomysł schludnego rozwiązania z pewnością mi się podoba, a fakt, że Amplitude16 jest stylizowany tak, aby pasował do Altitude16, też nie szkodzi.

wzmacniacz Trinnov amplitude

Wzmacniacz ma z przodu diody LED wskazujące stan każdego z 16 kanałów, w tym tych, które są zmostkowane, a także podświetlone logo Trinnov, które pokazuje, czy wzmacniacz jest w trybie gotowości (czerwony), uruchamia się (zielony) lub jest pełny moc (biały). Te diody LED wyglądają fajnie, ale można je wyłączyć, jeśli chcesz, aby kino było jak najciemniejsze.

W przeciwieństwie do Amplitude8 i 8m, które wykorzystują wzmacniacze Hypex Ncore klasy D, Amplitude16 ma inne podejście. Ten mocarz został opracowany zgodnie ze specyfikacją Trinnova we współpracy z duńską marką ICEpower (wcześniej należącą do Bang & Olufsen) i maksymalizuje wydajność modułów ICEpower klasy D dzięki niestandardowemu podwójnemu zasilaczowi i konstrukcji rozpraszania ciepła.

Ten podwójny zasilacz wyjaśnia, dlaczego Altitude16 jest dostarczany z dwoma kablami zasilającymi – to w zasadzie dwa ośmiokanałowe wzmacniacze w jednej obudowie o wysokości trzech jednostek rack (13,2 cm), co jest nie lada osiągnięciem. Jakość wykonania jest również bardzo wysoka, z całkowicie metalową obudową i grubą aluminiową płytą przednią, więc nie zdziwisz się, gdy odkryjesz, że waży 20,5 kg.

końcówka kinowa mocy Trinnov

Aby zbudować 16-kanałowy wzmacniacz tak kompaktowy, ale i tak potężny, trzeba zastosować klasę D – nic innego nie byłoby praktyczne. Nie ma potrzeby stosowania masywnego transformatora toroidalnego, a gdybyś spróbował upchnąć 16 kanałów dowolnego innego rodzaju soku w jednej obudowie, uzyskana jednostka mogłaby pełnić funkcję piekarnika AGA. Oczywiście, chociaż klasa D jest bardziej wydajna, generuje trochę ciepła. Rozpraszanie ciepła Trinnova opiera się na parze wentylatorów wbudowanych w lewą stronę obudowy, a dobrą wiadomością jest to, że są one bardzo ciche i włączają się tylko wtedy, gdy są potrzebne.

Nirwana dźwiękowa

Ogólnie rzecz biorąc, naprawdę klasyczna jednostka, która łączy w sobie stylowy wygląd, doskonałą konstrukcja i wyjątkową wydajność. W ten sposób łatwo możemy uzasadnić wysoką cenę. Co ważniejsze, ten wzmacniacz podniesie poziom każdego systemu wielokanałowego dzięki jego czystej, wydajnej, responsywnej dostawie mocy do głoników. Połącz go z Altitude16, a zanurzysz się w dźwiękowej nirwanie. Bez względu na procesor, Amplitude16 to wzmacniacz, na którym można polegać!

test Trinnov amplitude 16

Więcej na stronie: https://www.trinnov.com/en/products/amplitude16/
Urządzenie do nabycia: www.cinematic.pl