Trinnov Altitude – aktualizacja 09.2020

Trinnov Altitude – aktualizacja 09.2020

Trinnov Altitude – aktualizacja 09.2020 1500 600 Kino Domowe

Projekt dla dźwięku kina domowego

Kolejna wersja oprogramowania Trinnov doda dwie główne funkcje do każdego procesora Altitude, który został zainstalowany na całym świecie od 2015 roku. W ramach kolejnego rozszerzenia funkcjonalności, tych najlepszych procesorów kina domowego w branży – Trinnov ogłasza, że ​​4 dodatkowe kanały wyjściowe, które zostaną dodane do modeli Altitude16 i Altitude32 całkowicie bezpłatnie.

Ponadto aplikacja IMAX Enhanced firmy Trinnov została certyfikowana i będzie teraz oficjalnie obsługiwana w obu modelach Altitude. Oczekuje się, że obie te główne funkcje będą dostępne w połowie października i będą dostępne dla posiadaczy Altitude poprzez pobranie bezpłatnego oprogramowania.

[movedo_single_image image=”275″]
[movedo_single_image image=”274″]

TRINNOV stawia klienta NA PIERWSZYM MIEJSCU

Podczas kryzysu Covid-19 Trinnov nadal doświadczał bezprecedensowego wzrostu i był przewidujący, aby zabezpieczyć duże zapasy krytycznych półprzewodników, części i komponentów, wszystko po to aby pomóc złagodzić zwiększone zapotrzebowanie na procesory Altitude w tym roku. Trinnov zobowiązuje się do jak najdłuższego utrzymywania aktualnych cen, mimo że nie wydaje się, aby nastąpiła żadna przewidywalna poprawa dostępności kluczowych komponentów.

„Naszym celem jest pomoc entuzjastom kina domowego i integratorom w unikaniu kompromisów w swoich projektach i utrzymywaniu ambitnych projektów, które osiągają referencyjną jakość dźwięku”, mówi Arnaud Laborie, współzałożyciel i dyrektor generalny Trinnov Audio.

W tej wersji oprogramowania każdy nowy i dotychczasowy właściciel Altitude otrzyma bezpłatnie 4 dodatkowe wyjścia i obsługę IMAX Enhanced.

„Nasza implementacja immersyjnych kodeków dźwięku jest bezkonkurencyjna. Zawsze byliśmy zaangażowani w wysoką rozdzielczość przestrzenną, a teraz podejmujemy dodatkowy krok, aby umożliwić tę korzyść w większej liczbie instalacji kina domowego, dodając cztery dodatkowe dyskretne i zoptymalizowane akustycznie wyjścia. Wśród niezliczonych nowych możliwości, ta aktualizacja umożliwia teraz właścicielom Altitude16 obsługę bardzo popularnego układu głośników 9.4.6 oraz maksymalizację niskich częstotliwości i dźwięku 3D dzięki naszemu w pełni zintegrowanemu pakietowi kalibracji.” kontynuuje Arnaud Laborie.

Altitude16 obsługuje teraz 20 dyskretnych zoptymalizowanych kanałów

Włączenie tej funkcji w Altitude16 stanowiło wyzwanie i wymagało pewnej kreatywności. Jeden z inżynierów Trinnova zasugerował przekształcenie wyjścia Toslink z Altitude16 na ADAT. ADAT to dobrze znany protokół transportu w profesjonalnym i produkcyjnym przemyśle muzycznym, który umożliwia przesyłanie czterech kanałów z częstotliwością do 96 kHz. Dzięki takiemu podejściu właściciele Altitude mogą włączyć cztery dodatkowe wyjścia z dodatkiem prostego zewnętrznego przetwornika C/A.

We wszystkich modelach Altitude32 te dodatkowe wyjścia będą dostępne za pośrednictwem wbudowanych wyjść AES/EBU.

„W przypadku obu modeli Altitude nasi klienci będą musieli zaopatrzyć się w konwerter cyfrowo-analogowy. Dzięki udostępnieniu 4 dodatkowych wyjść bezpłatnie poprzez prostą aktualizację oprogramowania, ta aktualizacja nie tylko otwiera nowe perspektywy, ale także umożliwia radykalną poprawę dźwięku przy niższym budżecie” – podsumowuje Arnaud Laborie.

Po miesiącach testów certyfikacyjnych Trinnov ma przyjemność oficjalnie ogłosić dostępność IMAX Enhanced na platformie Altitude.

Dostępność IMAX Enhanced na Altitude pojawia się w odpowiednim czasie, ponieważ oczekuje się od IMAX nowych informacji o nowościach wydawniczych, które spowodują, że będzie dostępna znacznie większa ilość natywnych treści IMAX Enhanced. Odtwarzanie treści IMAX Enhanced opiera się na technologii DTS:X, w pełni wykorzystując unikalną implementację Trinnova upmixera Neural:X, który oferuje maksymalną liczbę dyskretnych kanałów głośnikowych dostępnych w specyfikacji DTS:X Pro