Testy kina domowego – S&V listopad 2020

Testy kina domowego – S&V listopad 2020

Testy kina domowego – S&V listopad 2020 560 554 Kino Domowe

Sprawdźmy co na warsztacie mieli redaktorzy amerykańskiego magazynu poświęconego technologii audi0-video. Przedstawiamy najciekawsze testy, które ukazały się na łamach magazynu.

OPIS INSTALACJI SALI KINOWEJ W STYLOWYM DOMU

Sala kinowa jest przykładem technologii, która subtelnie przekształca ten okazały dwór w nowoczesny cud. W domu znajdujemy majestatyczne kino na 10 miejsc siedzących. Aby przywołać wrażenie wodewilu z przełomu wieków, instalatorzy wybrali pluszowy fotel kinowy Guild Fortress Seating, wykonany z czerwonego aksamitu. Siedziska ułożone w trzech rzędach. Pierwszy rząd składa się z 4 foteli kinowych, zaś pozostałe 2 z 3 siedzisk. Każde siedzenie ma uchwyt na kubek i rozkłada się tak samo, jak siedzenia w nowoczesnym kinie.

ciekawa instalacja projektorawidok na salę kinową

Chcąc odtworzyć autentyczne wrażenia z kina 4K, właściciele domu wykopali piwnicę, aby stworzyć bardziej komfortową przestrzeń, która pomieściłaby trójpoziomowe siedzenia wraz z całą aparaturą kinową.  Subwoofery kinowe zabudowane zostały z przodu pomieszczenia pod ekranem. Do nagłośnienia użyto ukryte głośniki Klipsch z certyfikatem THX Ultra2, rozmieszczone w układzie Dolby Atmos 9.2.4.

szafa rack

Trzy głośniki centralne LCR KL-650-THX, z których każdy współpracuje z 1-calowym tytanowym głośnikiem wysokotonowym z dwoma 6,5-calowymi głośnikami niskotonowymi, znajduje się za akustycznie przezroczystym ekranem CineCurve firmy Stewart Filmscreen, wyposażonym dodatkowo w automatyczne panele maskujące. Tej klasy ekran kinowy obsługuje filmy o współczynnikach proporcji od 1,78: 1 do 2,35: 1. Projektor laserowy SXRD SONY VPL-VW5000ES o wartości 250 000 zł wypełnia ekran o przekątnej 305cm żywym i dynamicznym obrazem 4K. Zamiast montażu rzutnika w pomieszczeniu, projektor jest ukryty we własnej obudowie wysoko na tylnej ścianie – jedyne, co widzisz, to port na obiektyw.

Cztery głośniki PRO-7800-L-THX, każdy z 8-calowym głośnikiem niskotonowym, są zamontowane w suficie i współpracują z dwiema parami głośników PRO-7800-S-THX ukrytych w tylnej i bocznej ścianie za akustycznie -przezroczystym materiałem dopasowany do siedzenia. Każdy model „S” głośników efektowych jest umieszczony około 1,5 metra nad podłogą i wykorzystuje dwa ustawione pionowo głośniki wysokotonowe do wytworzenia rozproszonego pola dźwiękowego. Maskownice głośników zostały pomalowane, aby pasować je do ​​kolorów wykończenia kina. Cztery głośniki górne i cztery głośniki surround tworzą razem ogromną bańkę dźwięku przestrzennego, dodając realizmu ścieżkom dźwiękowym filmów.

Aby zapewnić odpowiednią akustykę, firma Moonshot zainstalowała dyfuzory akustyczne Auralex Prism z pięknym, naprzemiennym projektem korka na środku drewnianego sufitu w pomieszczeniu.

Para subwooferów KW-120-THX, wyposażonych w 12-calowe przetworniki i zasilanych przez parę 500-watowych wzmacniaczy KA-1000-THX, zapewnia głęboki bas (do 20 Hz) i mnóstwo mocy do filmów przygodowych z akcji. „Uzasadnieniem dla głośników Klipsch była akredytacja THX, która nie jest łatwa do uzyskania”, wyjaśnia Malatesta, nawiązując do rygorystycznych testów, jakie głośniki muszą przejść, aby uzyskać certyfikat. „Używaliśmy ich w poprzednich projektach z wielkim sukcesem. Jeśli nie jesteś zadowolony z tych głośników, nie ma wielu innych opcji, które sprawią, że będziesz bardziej zadowolony”.

Zestawienie sprzętowe:

Sony VPL-VW5000ES 4K projektor 4k
Stewart Filmscreen CineCurve screen z automatycznymi maskownicami 1.78:1 do 2.35:1
Serwer filmowy Kaleidescape 40-TB Terra
Kaleidescape DV700 Disc Vault (6)
Kaleidescape KServer-5000 (3)
Kaleidescape KPlayer-M500A (2)
Kaleidescape KPlayer-M300A (2)
Yamaha Aventage CX-A5100 procesor kina domowego
Crestron PROAMP-7×400 końcówka mocy
Klipsch KL-650-THX LCR głośniki frontowe (3)
Klipsch PRO-7800-L-THX głośniki (4)
Klipsch PRO-7800-S-THX głośniki (4)
Klipsch KW-120-THX subwoofer (2)
Klipsch KA-1000-THX wzmacniacz (2)
Fortress Seating Guild fotele kinowe (10)