Sony – nowe projektory 2022

Sony – nowe projektory 2022

Sony – nowe projektory 2022 1200 900 Kino Domowe

Sony wprowadza dwa nowe, najbardziej kompaktowe na świecie projektory laserowe SXRD o natywnej rozdzielczości 4K — źródło niezwykle intensywnych wrażeń wizualnych w domu

Projektory laserowe SXRD o natywnej rozdzielczości 4K VPL-XW7000ES i VPL-XW5000ES są oparte na najnowszych technologiach Sony i pozwalają stworzyć kino w domu nawet w jasnych pomieszczeniach

Firma Sony wprowadza do oferty dwa projektory laserowe SXRD 4K z najmniejszym na świecie※1, 0,61-calowym panelem SXRD o natywnej rozdzielczości 4K (3840 × 2160). Nowe, kompaktowe modele odznaczają się wysoką rozdzielczością i kontrastem, dzięki czemu tworzą najlepsze warunki do oglądania w domu. Nowy system optyczny o szerokim zakresie dynamiki i technologia TRILUMINOUS PRO™ gwarantują niezrównany obraz 4K HDR na dużym ekranie. Najlepsze w tej klasie sprzętu procesory Sony „X1™ Ultimate for projector”, oparte na technologii telewizorów BRAVIA® i zoptymalizowane do użytku w projektorach, umożliwiły wprowadzenie funkcji Dynamic HDR Enhancer i Object-based Super Resolution. Rozszerzają one zakres dynamiki i zwiększają wyrazistość obrazu, tworząc lepsze wrażenia wizualne.

VPL-XW7000ES to zaawansowany projektor laserowy HDR o natywnej rozdzielczości 4K i wyjątkowej jasności – 3200 lm. Ten nowy model jest doskonałą propozycją dla miłośników filmów, sportu i gier. Funkcja Live Colour Enhancer zapewnia znakomity, żywy obraz nawet w jasnym salonie. W nowym obiektywie Advanced Crisp Focused (ACF) o średnicy 70 mm zastosowano przednią soczewkę asferyczną oraz szybujący układ soczewek ostrości. W rezultacie obraz na dużym ekranie jest wyjątkowo wyraźny i szczegółowy.

W ramach linii projektorów do kina domowego Sony pojawi się również laserowy model VPL-XW5000ES o jasności 2000 lumenów. Poza wyższym kontrastem i rozdzielczością wyróżnia go o 30% mniejszy pobór energii w przeliczeniu na jeden lumen oraz wysoko wydajny system przetwarzania obrazu w czasie rzeczywistym Object-based HDR remaster. Technologia TRILUMINOS PRO w serii XW pozwala wyświetlić ponad miliard kolorów i pokrywa 95% przestrzeni barw DCI-P3.
— Już od 50 lat dostarczamy klientom najwyższej jakości projektory będące źródłem intensywnych przeżyć i rozrywki — mówi Christopher Mullins, menedżer produktów do kina domowego w Sony Professional Displays & Solutions. — Nasze projektory SXRD o natywnej rozdzielczości 4K są liderami tego rynku już od ponad dekady. Cieszymy się, że w ofercie pojawią się teraz najbardziej kompaktowe na świecie projektory laserowe o dużej jasności. Ich wyrafinowany design pasuje do wielu domowych wnętrz, a nowa, zaawansowana konstrukcja zwiększy wygodę użytkowania zarówno w dedykowanych pomieszczeniach, jak i salonach oświetlonych światłem dziennym. Nowe modele świadczą o naszym ciągłym dążeniu do opracowywania produktów, które zapewnią widzom nadzwyczajne wrażenia i z każdą generacją będą zyskiwać coraz większy potencjał.

W porównaniu z modelem VPL-VW790ES projektor VPL-XW7000ES jest o 20% mniejszy i 30% lżejszy, a VPL-XW5000ES — o 30% mniejszy i 35% lżejszy. Oznacza to, że nowe produkty są najbardziej kompaktowymi na świecie projektorami laserowymi HDR o natywnej rozdzielczości 4K przeznaczonymi do domu. Ich wyrafinowana, kompaktowa stylistyka wpisuje się w różne rodzaje domowych pomieszczeń.
Tak jak w poprzednich modelach użytkownik może włączyć tryb zmniejszający opóźnienie sygnału wejściowego. Zauważalnie przyspiesza on reakcje na zmiany sygnału, zapewniając graczom nie tylko fantastyczną jakość i szczegółowość obrazu, lecz także najlepsze możliwe wrażenia. Nowa seria XW obsługuje sygnały wejściowe 2K 120 Hz z opóźnieniem 13 ms.
Projektory VPL-XW7000ES i VPL-XW5000ES zastąpią wszystkie lampowe modele do kina domowego, a także VPL-VW790ES. Modele VPL-VW890ES, VPL-VW5000ES i VPL-GTZ380 pozostają w ofercie.