Zaprojektuj swoje kino w 3D – za darmo!

Zaprojektuj swoje kino w 3D – za darmo!

Zaprojektuj swoje kino w 3D – za darmo! 1867 920 Kino Domowe

Amerykański sprzedawca sprzętu audiowizualnego, posiadający witrynę handlu elektronicznego Audio Advice – zamieścił na swojej stronie program do interaktywnego projektowania salki kinowej w wersji 3D. To narzędzie do projektowania kina umożliwia konsumentom tworzenie modeli wirtualnej sali kinowej. Użytkownicy wpisują wymiary swojego pokoju, a narzędzie pomaga im tworzyć trójwymiarowe wizualizacje zoptymalizowanej przestrzeni kina domowego. Która w zależności od wyboru wyposażona jest w głośniki, telewizor lub projektor oraz fotele kinowe zlokalizowane w rzędach lub linii. Narzędzie do projektowania kina domowego jest dostępne za darmo na stronie www.audioadvice.com.

Podczas korzystania z Projektanta kina domowego narzędzie zapyta o pożądaną konfigurację siedzeń, rodzaj wyświetlacza (telewizor lub projektor), konfigurację głośników, odległość od ekranu oraz położenie i szerokość przejścia. Wyniki są wyświetlane w czasie rzeczywistym za pomocą narzędzia skalowania wymiarów pomieszczenia, miejsc siedzących i rozmiaru ekranu rozmiar.

Program jest przydatną wskazówką, która dostarcza podpowiedzi w zakresie odpowiedniego nagłośnienia, rozmieszczenia głośników, czy też weryfikacji odległości widzów względem ekranu i głośników. Algorytm obliczeniowy „Immersion Level” pomaga użytkownikom wybrać odpowiedni rozmiar ekranu, aby zmaksymalizować „wciągające”, immersyjne wrażenia podczas oglądania. Możliwości projektowania 3D pozwala użytkownikom wizualizować przestrzeń pod różnymi kątami lub a punkt widokowy z pozycji siedzącej. Możesz także wybrać jasne lub ciemne wersje wykończenia pomieszczenia. Kiedy już twój idealny pokój kinowy został zaprojektowany, możesz wtedy zapisać projekt i wygenerować raport z dokładnymi lokalizacjami głośników, ekranem i jego rozmiarem, wymiarami pomieszczenia i innymi niezbędnymi danymi. Oczywiście tego typu narzędzie nie zastąpi profesjonalnego projektu kina, natomiast pozwoli amatorom na weryfikację założeń oraz wskaże drogę do celu.