Nowe oprogramowanie w procesorach kinowych StormAudio

Nowe oprogramowanie w procesorach kinowych StormAudio

Nowe oprogramowanie w procesorach kinowych StormAudio 960 720 Kino Domowe

StormAudio to nie jest firma specjalnie znana w Polsce. Wynika to głównie z faktu, że produkty firmy należą do klasy premium. Oznacza to, że procesor kina domowego kosztuje 50 000 zł lub więcej. Wchodząc tym samym na tę samą półkę cenową co Trinnov. Na świecie jest sporo zwolenników procesorów StormAudio uznających ich wyższość w niektórych aspektach nad konkurencją. Znakiem firmowym procesorów StormAudio jest implementacja systemu korekcji akustyki Dirac.

W styczniu producent ogłosił nową aktualizację – oprogramowanie 4.1

StormAudio wypuszcza oprogramowanie układowe 4.1, odblokowując tym samym format DTS: X Pro na wszystkich procesorach ISP MK2. Ponadto dodaje przełomowe zarządzanie basem dla wszystkich generacji ISP.
Dzięki nowemu oprogramowaniu sprzętowemu 4.1 StormAudio odblokowuje dekodowanie DTS: X Pro dla platformy ISP MK2, renderując teraz 24 dyskretne kanały immersyjnego dźwięku. To nowe oprogramowanie wprowadza również opracowane przez firmę oprogramowanie „Expert Bass Management” – przełomowe rozwiązanie umożliwiające elastyczność w zakresie zarządzania basem.

Aktualizacja kodeka DTS: X Pro

Długo oczekiwany przez wszystkich entuzjastów dźwięku, DTS: X Pro jest rozszerzeniem zorientowanego obiektowo, immersyjnego dekodera audio DTS: X, oferując pełną kompatybilność wsteczną z dowolną zawartością zmiksowaną w DTS: X i rozszerzając możliwości 11.1 kanału DTS: X do 32 kanały. DTS: X Pro jest teraz dostępny w StormAudio ISP MK2, dekodując do 24 dyskretnych kanałów, z możliwością przejścia do 32 kanałów na tym samym sprzęcie w przyszłości.

W przypadku DTS: X Pro, upmixer DTS Neural: X i silnik remapowania zostały przeprojektowane, aby w pełni wykorzystać większą liczbę kanałów, identyfikując kanały zakodowane w strumieniu bitów i porównując je z układem głośników wybranym przez użytkownika w celu inteligentnego upmixu w celu zaadresowania dźwięku do wszystkich dostępnych głośników. Ta zmiksowana zawartość jest następnie mieszana z renderowanymi obiektami w celu odtwarzania immersyjnego.

„Cieszymy się, że możemy pogłębić naszą współpracę ze StormAudio, ponieważ dodają oni DTS: X Pro do swoich produktów High-End Home Theater” – powiedział Paul McCambridge, dyrektor sprzedaży EMEA, Home and Mobile w Xperi. „DTS: X Pro opiera się na istniejącym standardzie DTS: X, aby zapewnić najbardziej wciągające wrażenia dostępne obecnie w konfiguracji 24 głośników, umożliwiając koneserom kina domowego na całym świecie cieszenie się filmami jak nigdy dotąd.”

Wysoce elastyczne, profesjonalne zarządzanie basami

Oprócz standardowego zarządzania basami i zautomatyzowanego zarządzania basami zapewnianego przez dodatek Dirac Live Bass Control, który jest już dostępny w każdym urządzeniu producenta, platforma zawiera teraz nowy moduł „Expert Bass Management”.

Wszystkie algorytmy zarządzania basami zostały całkowicie przepisane przez inżynierów StormAudio, aby zapewnić instalatorom większą elastyczność w celu uzyskania najlepszej możliwej wydajności w dowolnej instalacji. Ten nowy tryb Expert umożliwia użytkownikowi utworzenie do 6 różnych przekierowań basowych w pomieszczeniu z możliwością wyboru ekstrakcji basów dla każdego kanału. Te przekierowane niskie częstotliwości można następnie wysłać do dowolnego urządzenia odtwarzającego basy w pomieszczeniu – subwooferów lub dużych głośników. Niektóre „trasy basowe” można skonfigurować tak, aby odtwarzały tylko LFE, a inne LFE i przekierowywać niskie częstotliwości, oferując kalibratorowi pełną kontrolę nad tymi ustawieniami.