Nowy przetwornik Uni-Core od KEF

Nowy przetwornik Uni-Core od KEF

Nowy przetwornik Uni-Core od KEF 1200 902 Kino Domowe

KEF stworzył zupełnie nowe podejście do konstrukcji subwooferów i głośników z innowacyjną technologią Uni-Core. Zgłoszona do opatentowania technologia Uni-Core zapewnia ultrakompaktowe rozmiary i potężną wydajność, tworząc marzenie miłośników dźwięku o mocnym, ale dyskretnym subwooferze lub głośniku. Nowa technologia Uni-Core, opracowana przez KEF, na nowo definiuje bitwę między rozmiarem a wydajnością, zapewniając bezprecedensowy triumf jakości dźwięku. Technologia ta zapewnia wysoką wydajność przy jednoczesnym znacznym zmniejszeniu wielkości obudowy subwoofera lub głośnika. Ewolucja technologii spotkała się z chęcią inżynierów KEF do stworzenia ponadczasowego projektu z przyszłościowym i innowacyjnym podejściem do akustyki.

Uznając ambicję stworzenia estetycznego sprzętu audio, który uzupełniałby nasz salon, konieczne było również, aby KEF nie tylko utrzymywał, ale także doskonalił się w dostarczaniu dokładnego i głębokiego basu. Mając na celu pożądaną estetykę i bezkompromisową wydajność, pierwszym wyzwaniem było zmieszczenie dwóch przetworników w kompaktowej obudowie typu kostka. „Dostarczenie głębokiego i głośnego basu z kompaktowego produktu jest dużym wyzwaniem inżynieryjnym. Uni-core to przełomowa technologia dla KEF, ponieważ pozwala nam upakować dwa przetworniki w ciasnej przestrzeni bez uszczerbku dla ich wydajności”. – Dr Jack Oclee-Brown, szef działu badań i rozwoju w KEF.

Dzięki nowej topologii Uni-Core, podwójne przetworniki z redukcją siły zapewniają brzmienie basów z mniejszej przestrzeni za pomocą koncentrycznie ułożonych, zachodzących na siebie cewek drgających. Ponadto Uni-Core umożliwia jednemu mechanizmowi zasilanie obu stożków. Cewki mają różne rozmiary na każdym stożku, co oznacza, że ​​gdy stożki poruszają się do tyłu, cewki mogą zajmować tę samą przestrzeń w obudowie. Ogólnie oznacza to, że obudowa fizyczna może być wyjątkowo kompaktowa i znacznie zmniejszona w porównaniu z konwencjonalną technologią przetworników.

Zaoszczędzona przestrzeń pozwala przetwornikom na znacznie większe wychylenie niż równoważna konstrukcja redukująca siłę, odblokowując większą moc i głębokość z dużo mniejszej przestrzeni. Ta zgłoszona do opatentowania technologia płynnie zapewnia ambitny projekt i doskonałość dźwięku.