Netflix z ekranem Crystal Led oraz nagłośnieniem Meyer Sound

Netflix z ekranem Crystal Led oraz nagłośnieniem Meyer Sound

Netflix z ekranem Crystal Led oraz nagłośnieniem Meyer Sound 1680 1120 Kino Domowe

„Odtwarzając klipy z mojego miksu„ Stranger Things ”, byłem naprawdę zszokowany tym, jak blisko brzmiało to od studia, w którym go zmiksowaliśmy” – mówi mikser i kierownik dźwięku Will Files.

[movedo_single_image image=”148″]

Meyer Sound przedstawia Ultra Reflex, zgłoszony do opatentowania system do dokładnego odtwarzania dźwięku na dużych wyświetlaczach wideo z bezpośrednim widokiem, do zastosowań m.in. w kinie domowym, studiach post-produkcyjnych i kinach komercyjnych. W momencie premiery system nagłośnienia połączony jest z wyświetlaczami Crystal LED firmy Sony, z których najnowsze są prezentowane w tym tygodniu w ramach wirtualnego pokazu CES.

Pierwsza wspólna instalacja obu technologii to referencyjna sala projekcyjna i laboratorium w kampusie Netflix w Los Angeles. W tej konfiguracji jest przeznaczony do oglądania i miksowania dźwięku, a także do pokazów VIP. Pokój wyposażony jest w ekran Sony Crystal LED 4K firmy Sony o szerokości 518cm i wysokości 274cm z obsługą HDR.

Problemy związane z dźwiękiem były problemem w przypadku dużych wyświetlaczy z bezpośrednim widokiem, ponieważ są to duże płaskie powierzchnie ekranowe i dlatego producenci nie mogą umieścić głośnika bezpośrednio za obrazem, wyjaśnia Miles Rogers, menedżer ds. Rozwoju biznesowego Meyer Sound, rynki kinowe i tworzenie treści. Zauważa, że ​​stworzyło to potrzebę znalezienia nowego sposobu na dokładne odtworzenie dźwięku; system Ultra Reflex łączy oprogramowanie predykcyjne z technologiami głośnikowymi.

[movedo_single_image image=”149″]

Netflix zdążył już zaprezentować nowy system niektórym szanowanym profesjonalistom z Hollywood, w tym czterokrotnie nominowanemu do Oscara mikserowi nagrań Jonowi Taylorowi. „Pokazano mi klip z The Revenant. Po zmiksowaniu tego filmu zaledwie kilka lat temu byłem bardzo świadomy tego, jak powinna być reprezentowana dynamika przestrzenna, i byłem całkowicie zdumiony jakością dźwięku i obrazu” – powiedział na temat systemu. „Kiedy zapaliły się światła, byłem zszokowany, gdy dowiedziałem się, że sztywny ekran Sony odbija dźwięk z głośników Meyer Sound, które znajdowały się tuż nad moją głową. Nie miałem pojęcia, że ​​nie znajdują się one za ekranem przede mną”.

A co powiedział człowiek pracujący nad innym hitem Netflix? Edytor dźwięku i mikser nagrań Will Files: „Odtwarzając klipy z mojego miksu Stranger Things, byłem naprawdę zszokowany tym, jak blisko to brzmiało od studia, w którym go zmiksowaliśmy. Nie zawahałbym się miksować na tym systemie. Brzmi doskonale i wiarygodnie”.

Kierownikiem projektu w nowej sali kinowej był dyrektor Netflix ds. Technologii kreatywnych, Jimmy Fusil, wraz ze specjalistą ds. Technologii dźwięku produkcji Ozzie’m Sutherlandem i kierownikiem Scottem Kramerem.