JVC RS2100 – test AVSForum

JVC RS2100 – test AVSForum

JVC RS2100 – test AVSForum 1920 1175 Kino Domowe

Test projektora do kina domowego JVC DLA-RS2100

AVSForum:

Projektory JVC są trudne do zdobycia i producent obiecał, że przeniosą mnie na początek listy do przetestowania nowego DLA-RS4100/ DLA-NZ9. Wtedy zadzwonił znajomy i powiedział: „Mam na stanie RS2100, chcesz go przejrzeć?”
Bez wahania się zgodziłem.

Pierwszą rzeczą, którą zauważasz, jest to, że ta „rzecz” jest duża. Ma w sobie duże laserowe źródło światła i natywnie obsługuje technologię 4K DILA z technologią E-Shift, tworzącą symulowany obraz 8K. Jest to 2-kierunkowy proces przesuwania, w przeciwieństwie do 3100 i 4100, które mają 4-kierunkowe przesuwanie i prawidłową liczbę pikseli dla 8K.

Właśnie skończyłem recenzowanie wyjątkowego Epson LS12000, który imponował kolorami, jasnością i kontrastem. Zdarzyło mi się też mieć JVC w tym samym czasie.

Po ustawieniu, które jest mniej więcej tak proste, jak może być konfiguracja projektora, obraz natychmiast sprawia, że ​​mówisz „cholera, to dobry obraz”. Od tego momentu zaczynasz się zastanawiać, o ile lepsze są JVD DLA-RS3100 i RS4100. Odpowiedź dotyczy DLA-RS4100 – znacząca! Kosztuje również 2,5 razy więcej niż RS2100.

Od razu pomyślałem też „o nie, kolejny produkt godny nagrody Top Choice Award? Co to jest 5 produktów z rzędu? Czytelnicy pomyślą, że kocham wszystko co testuję!” Zapewniam, że właśnie korzystałem z dobrej serii produktów, które trafiły do testów. To wyjątkowy projektor kinowy.

Po skonfigurowaniu z Kaleidescape Terra12 i Strato C jako źródłem i MadVR/Trinnov (MadVR Envy jest używany jako odniesienie, aby zobaczyć, jak dobrze JVC robi rzeczy. Każdy punkt poruszony w artykule dotyczy JVC bez użycia MadVR, chyba że podano inaczej ) Zacząłem czerpać przyjemność z korzystania z projektora i poprawiać go, gdy oglądałem więcej i robiłem pomiary kolorów. JVC ma 2200 lumenów i świeciłem nim na Seymour Screen Excellence Neo. Kiedy już miałem idealne biele i kolor, w którym czułem się dobrze, nadszedł czas na uruchomienie mojego skryptu Kaleidescape.

To jest mój skrypt wideo, który ma na celu przetestowanie produktów wideo przez dobry wybór wersji demonstracyjnych fragmentów filmowych, aby właściwie ocenić wydajność produktu wideo.

Zaczyna się od „Guardians of the Galaxy II” i sceny otwierającej. Widziałem to tysiące razy. Otwarte chmury mogą odróżnić jeden produkt od drugiego i JVC nie zawiodło. To świetny film HDR, a JVC ma albo najlepsze, albo drugie najlepsze odwzorowanie tonów, z jakim kiedykolwiek się spotkałem.

Najpierw wyjaśnimy dwie rzeczy: ten projektor jest OSTRY i WYRAŹNY, a ja oglądałem go na Seymour Screen Excellence Neo o przekątnej 178 cali i przekątnej 2,39:1. czerń jest gładka jak atrament. W stosunku do starszej wersji projektorów serii NX, nowe modele są lepsze, ostrzejsze i jaśniejsze.

JVC doprowadza jakość obrazi do poziomu projektora kosztującego 50 000 zł, który kiedyś kosztował 150 000 zł. Firma JVC zaczęła bawić się swoim nowym projektorem laserowym klasy podstawowej i wprowadziła go na zupełnie nowy poziom jakościowy.
Włączyliśmy przetwarzanie ruchu na najniższe ustawieniu. Wynik był nieatrakcyjny dla oka. Efekt opery mydlanej był zauważalny w niektórych scenach, ale wyglądał jakbyśmy patrzyli na scenę przez okno.

jvc dla-rs2100