JBL Synthesis przedstawia głośnik SCL-1 i subwoofer SSW-1

JBL Synthesis przedstawia głośnik SCL-1 i subwoofer SSW-1

JBL Synthesis przedstawia głośnik SCL-1 i subwoofer SSW-1 1920 1163 Kino Domowe

JBL Synthesis – system kina domowego High End

JBL podnosi poprzeczkę w swojej ofercie JBL Synthesis Custom, dodając dwa flagowe modele: głośnik SCL-1 i subwoofer do kina domowego SSW-1. Nową ofertę zaprojektowano, aby móc uzupełnić lukę w ofercie w instalowanych na zamówienie „ultra-premium, immersyjnych wdrożeniach audio o dużej liczbie kanałów”. Szczególnie w realizacjach kinowych, zawierających procesor dźwięku przestrzennego JBL SDP-75 (modyfikacja Trinnov Altitude) firmy i wzmacniacze SDA.

Nasza rewolucyjna seria instalacyjnych głośników JBL Synthesis ustanowiła poprzeczkę dla oczekiwań w zakresie wydajności wielokanałowych immersyjnych systemów audio. Nie możemy się doczekać, aby rozszerzyć tę serię i wprowadzić ją na nowe wyżyny dzięki tym flagowym modelom” – powiedział Jim Garrett, starszy dyrektor ds. Strategii i planowania produktu, HARMAN Luxury Audio.

„Wraz ze wzrostem popularności domowej rozrywki, systemy JBL Synthesis można teraz skalować bardziej niż kiedykolwiek wcześniej! Zastosowanie 75-letniego doświadczenia w zakresie przetworników i akustyki w środowisku domowym pozwala JBL Synthesis na wniesienie wyjątkowej wartości. Pomaga naszej społeczności dealerów w korzystaniu z nowych możliwości i zapewnia klientom wyjątkowe wrażenia dźwiękowe, których nie można uzyskać w przypadku żadnej innej marki.”

[movedo_single_image image=”114″]

Systemy kinowe

Głośnik JBL SCL-1 to model LCR (do kanałów: lewy / prawy / centralny) przeznaczony do montażu za akustycznie przezroczystymi ekranami projekcyjnymi. Wyposażony jest w podwójny 3-calowy przetwornik umieszczony w tubie High-Definition Imaging (HDI). Połączonej z 12-calowymi głośnikami niskotonowymi z odlewanej ramy z kompozytu węglowo-celulozowego. W opatentowanej konfiguracji JBL Complementary Bass Alignment System (C-BAS). Elementy sterujące na panelu przednim umożliwiają dostrojenie wysokich częstotliwości. A także ustawienia typu bi-wire, bi-amp i crossover bypass. Te ostatnie są przeznaczone dla systemów, które wykorzystują zewnętrzną elektroniczną zwrotnicę. Typu Trinnov lub wspominany procesor JBL.

Subwoofer SSW-1 jest wyposażony w podwójne 15-calowe głośniki niskotonowe o dużym wychyleniu z kompozytowymi stożkami i 6-calowymi cewkami drgającymi. Posiada podwójne porty Slipstream skierowane do przodu do strojenia. Model SSW-1 o wymiarach 53,5 cala x 24 cale x 22,8 cala (wys. X szer. X gł.) Jest zbudowany z myślą o maksymalnym uderzeniu.  Z 1-calowymi ścianami obudowy i rozległymi wewnętrznymi wzmocnieniami, które zapewniają wagę ponad 330 funtów. JBL określa moc SSW-1 na 2500 W RMS na głośnik niskotonowy i twierdzi, że zapewnia użyteczne rozszerzenie niskich częstotliwości do 13 Hz.

Oba modele będą dostępne w marcu 2021 r., Głośnik SCL-1 będzie kosztował 15 000 USD za sztukę, zaś SSW-1 za 7500 USD za sztukę. Oba głośniki rozszerzają linię produktów sygnowaną na Synthesis. Przeznaczonej do instalacji sal kinowych i domowych kin.

Najlepsze kina

JBL Synthesis należy obok Procella Audio, Wisdom Audio czy Alcons do grona producentów systemów kinowych klasy premium. Cechuje je wyjątkowo wysoka skuteczność, lekkość grania oraz przejrzystość. Systemy nagłośnienia kinowego wykorzystują instalatorzy w najlepszych instalacjach domowych sal kinowych na całym świecie. Zdobywają nagrody i wyróżnienia w konkursach CEDIA. Systemy są w pełni skalowane i znajdziemy zarówno zestawy do nagłośnienia salek 20m2 jak i 200m2. Jedynym mankamentem zestawów jest cena, która nie należy do najniższych. Jeśli jednak myślimy o nagłośnieniu kinowym klasy premium i chcemy cieszyć się najlepszym dźwiękiem – to nie mamy zbyt dużego wyboru.