JBL Synthesis zapowiada nową elektronikę

JBL Synthesis zapowiada nową elektronikę

JBL Synthesis zapowiada nową elektronikę 1000 596 Kino Domowe

JBL Synthesis zapowiada nową elektronikę z obsługą wideo HDMI 2.1/8K i nowym dedykowanym wzmacniaczem subwoofera

JBL Synthesis należący do firmy HARMAN Luxury Audio ogłasza dziś szereg nowych produktów i inicjatyw zaprojektowanych w celu zwiększenia wydajności i skupienia się na dealerach marki. Jako najlepsze i najbardziej wydajne w branży rozwiązanie do immersyjnego dźwięku, JBL Synthesis zapewnia integratorom kompletne rozwiązania „pod klucz”, w tym elektronikę, głośniki, pomoc w projektowaniu systemu i kalibrację systemu.

Dzisiejsze nowości obejmują aktualizacje HDMI dla istniejącego procesora dźwięku przestrzennego i odbiornika AVR w celu obsługi wideo 8K, nadchodzący procesor dźwięku przestrzennego i odbiornik AVR ze zintegrowanymi funkcjami HDMI 8K oraz nowy, tańszy, dedykowany wzmacniacz subwoofera.

procesor JBL SDP-58

Na początku tego roku JBL Synthesis ogłosił nadchodzący program aktualizacji HDMI 2.1 dla istniejącego procesora dźwięku przestrzennego SDP-55 i amplitunera AV SDR-35. Ta aktualizacja będzie dostępna w grudniu 2021 r. i będzie dostępna na całym świecie za pośrednictwem sieci autoryzowanych centrów serwisowych HARMAN Luxury Audio. Ceny zostaną ogłoszone w listopadzie. Aktualizacja zastąpi istniejącą kartę wideo HDMI 2.0 nową kartą wideo HDMI 2.1, która obsługuje nieskompresowane wideo 8K na wszystkich wejściach i wyjściach.

W ślad za tym programem aktualizacji w pierwszym kwartale 2022 r. pojawią się dwa nowe modele. SDP-58 i SDR-38 to nadchodzące nowe modele, które będą zawierać kartę wideo HDMI 2.1 jako komponent instalowany fabrycznie. Wszystkie inne funkcje tych najlepszych w swojej klasie modeli pozostaną, w tym pełna obsługa 16-kanałowego immersyjnego dźwięku dla formatów dźwięku przestrzennego Dolby ATMOS, DTS-X i Auro 3D, kalibracja pomieszczenia Dirac Live Room, w tym wielosubwooferowa kontrola basów, łączność DANTE, IMAX Enchanced i wiele więcej. Ceny zostaną ogłoszone bliżej dostępności w pierwszym kwartale 2022 r. Istniejące SDP-55 i SDR-35 pozostaną w asortymencie do końca roku kalendarzowego 2022 ze względu na ich niższą cenę i możliwość obsługi w systemach, które nie wymagają funkcji wideo 8K.

Amplituner SDR-38 JBL

Do portfolio elektroniki marki dołącza również nowy wzmacniacz subwoofera SDA-1700 zaprojektowany do współpracy wyłącznie z pasywnym modułem subwoofera SSW-4. SDA-1700 to dwumiejscowa obudowa do montażu w racku z kontrolą poziomu na panelu przednim i zwrotnicą na panelu tylnym, kontrolą fazy, jednopasmowego PEQ i korektora modułowego. Konstrukcja klasy D dostarczy 350 W do pojedynczego subwoofera SSW-4 lub 700 W do pary subwooferów SSW-4. Dostępność planowana jest na pierwszy kwartał 2022 r., a ceny zostaną ogłoszone w tym czasie.

Dodanie nowej elektroniki obsługującej 8K HDMI, nowego wzmacniacza subwoofera i niedawno rozszerzonej gamy głośników ściennych i sufitowych SCL umożliwia dealerom oferowanie rozwiązań w szerszym zakresie projektów, przy jednoczesnym zachowaniu wyjątkowo wysokiego poziomu spektakl, z którego znany jest JBL Synthesis.

„Zapowiedziane dzisiaj produkty jeszcze bardziej wzmacniają naszą markę JBL Synthesis i wzmacniają relacje, jakie mamy z naszymi partnerami handlowymi na całym świecie”, powiedział Jim Garrett, starszy dyrektor ds. strategii i planowania produktów w HARMAN Luxury Audio. „Dzięki naszemu rozszerzonemu portfolio najlepszych w swojej klasie produktów, opatentowanym technologiom i możliwości skalowania naszych systemów do niemal każdego budżetu lub wielkości pomieszczenia, zarówno dealerzy, jak i klienci mogą być pewni, że mają najlepszą dostępną obecnie wydajność dla ich niestandardowych AV przestrzenie rozrywkowe”.