Pierwsza instalacja Dolby Atmos w samolocie

Pierwsza instalacja Dolby Atmos w samolocie

Pierwsza instalacja Dolby Atmos w samolocie 1920 960 Kino Domowe

Pierwszy immersyjny system kinowy Dolby zainstalowany w samolocie

Wciągający system audio Dolby Atmos po raz pierwszy wzbił się w powietrze, zainstalowany na pokładzie prywatnego samolotu Boeing „VVIP”.

Firmy DPI Labs i SkyCinema współpracowały nad projektem, wykorzystując technologię Dolby Atmos, aby dostarczyć do 128 kanałów audio do 64 niezależnych głośników.

Pierwotnie zaprojektowany dla komercyjnych kin, twórcy treści i miksery audio w studiach filmowych mogą przypisywać i przenosić „obiekty” audio w ścieżce dźwiękowej do dowolnej współrzędnej X-Y-Z w przestrzeni kinowej, aby stworzyć kinowe wrażenia. Odmiana domowa Dolby Atmos pozwal na wciągającą reprodukcję dźwięku przy mniejszej liczbie głośników do zastosowań innych niż kinowe.

Główny teatr samolotu Boeing obejmuje 65-calowy wyświetlacz OLED UHD 4K firmy DPI Labs oraz system zarządzania kabiną SmartLink, który jest połączony z procesorem Dolby Atmos, będącym wspólnym dziełem inżynierów DPI Labs i SkyCinema Aviation.

Jay McGrath, współzałożyciel i partner zarządzający SkyCinema Aviation, powiedział: „Współpracując z DPI Labs, byliśmy w stanie skutecznie dostarczyć klientowi końcowemu profesjonalny produkt do kina komercyjnego bez opóźnień spowodowanych migracją technologii do fizycznie- restrykcyjny i wymagający rygorystycznych testów rynek elektroniki lotniczej.

„To, co kochamy w tym systemie, to to, że idealnie nadaje się do modernizacji instalacji VVIP. Jesteśmy w stanie zapewnić klientowi końcowemu prawdziwie profesjonalne, wciągające wrażenia kinowe za mniej niż 15% kosztów wymiany całego systemu audio w kabinie”.

Strefa teatralna samolotu obejmuje 57 głośników rozmieszczonych wokół kabiny i nad widzami, a inne obszary samolotu obsługują dźwięk przestrzenny Dolby 5.1 i 7.1.

Mike Archer, wiceprezes ds. sprzedaży kinowej na całym świecie i zarządzania partnerami w firmie Dolby, skomentował: „Dolby Atmos zapewnia prawdziwie wciągające wrażenia dźwiękowe. Dolby jest dumny ze współpracy ze SkyCinema Aviation i DPI Labs, aby wprowadzić to na rynek lotniczy z naszym pierwszym kinowym procesorem dźwięku Dolby Atmos lecącym na wysokości 40 000 stóp”.