9 wskazówek – co położyć na podłogę w kinie domowym?

9 wskazówek – co położyć na podłogę w kinie domowym?

9 wskazówek – co położyć na podłogę w kinie domowym? 640 420 Kino Domowe

Często szukamy odpowiedzi na nasze pytanie – jakiego dywanu użyć w swoim kinie domowym, nie jest to zaskakujące, ponieważ wybór odpowiedniego dywanu to bardzo ważna decyzja i często jest to znacząca inwestycja. Jeśli nie chcesz popełniać kosztownych błędów, przeczytaj naszą listę poniżej:

1. TRWAŁOŚĆ

Chcesz wydobyć jak najwięcej życia ze swojego dywanu, a jeśli Twoje kino jest dobrze wykonane – będzie to regularnie używane miejsce, które wymaga wytrzymałego dywanu. Ze względu na postęp w technologii tekstylnej, Twoje wybory nie ograniczają się już tylko do tradycyjnie wytrzymałych włókien, takich jak wełna. Niektóre marki oferują teraz wysokiej jakości dywany syntetyczne, które mogą konkurować z dywanami wełnianymi i je przewyższać.

2. WYGLĄD

Dywan, który wybierzesz do pokoju, ma duży wpływ na ostateczną estetykę pomieszczenia. Niezależnie od tego, czy próbujesz uzyskać nowoczesny wygląd architektoniczny, czy też przekształcisz swoje kino w luksusowe mieszkanie ze starego świata. Musisz rozważyć, w jaki sposób elementy takie jak kolor, styl, wzór i kompozycja dodadzą (lub odejdą) od ogólnego projektu.

Jeśli chodzi o styl dywanu, plusz i cięty włos ma zwykle bardziej formalny wygląd, a pętelka i sizal są bardziej swobodne. Wybierając kolory, musisz pomyśleć o tym, jak mogą wpłynąć na obraz na ekranie, jasne kolory mogą odbijać się na ekranie i zepsuć kalibrację kolorów. Jeśli jednak naprawdę chcesz mieć jasny kolor lub wzór, dobry kalibrator AV często może zrównoważyć te efekty.

3. DOTYK

Odczucie podłogi wyłożonej wykładziną zależy od składu, stylu, grubości, gęstości i podkładu dywanu. Niektóre włókna, takie jak wełna, mogą wydawać się dość szorstkie, ale można je zmiękczyć, mieszając wełnę z miękkim materiałem syntetycznym, podczas gdy włókna, takie jak jedwab i niektóre dywany z jedwabiu artystycznego, są niewiarygodnie miękkie i luksusowe.

Ponadto dywany pluszowe i cięte wydają się być bardziej miękkie pod stopami niż dywany pętelkowe.

4. TRANSMISJA HAŁASU

Akustyka jest ważna w każdym pomieszczeniu Twojego domu, zwłaszcza w kinie domowym. W końcu nie chcesz mieć paranoi, jeśli chodzi o przeszkadzanie sąsiadom lub budzenie dzieci podczas oglądania ulubionego filmu akcji lub koncertu.

Dywan to najlepszy wybór na podłogę do kin, ponieważ działa jako absorber dźwiękowy.  Ważne jest również, aby wybrać dobrej jakości podkład, który jest specjalnie wykonany w celu zmniejszenia wycieku dźwięku (patrz punkt 5). Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o technikach izolacji dźwięku w swoim kinie domowym, skontaktuj się z ekspertami od akustyki, ponieważ dywan i podkład to tylko wierzchołek góry lodowej.

5. PODKŁAD

We wszystkich naszych profesjonalnych kinach używany jest zwykle specjalny podkład. Jest to gruby podkład szmatowy o wysokiej wydajności z minimum 30% zawartością wełny. Zmniejsza przenoszenie hałasu, zapewnia doskonały komfort pod stopami, jest odporny na ciepło i jest przyjazny dla astmy i alergików.

6. WEŁNA

Wełna to piękny, naturalny i wytrzymały materiał, który bardzo dobrze sprawdza się w kinach. Możesz dobrać dywan wełniany pasujący do Twojego kina w różnych kolorach, grubościach i kompozycjach.

7. JEDWAB

Jedwabny dywan i dywaniki wyglądają i dają niesamowity efekt. Mają oszałamiający połysk, kolor i miękkość, ale prawie nie są odporne na plamy – zwłaszcza płyny. Do kin często polecany jest dywan artystyczny z jedwabiu (patrz punkt 8), ale pamiętaj, że nie wszystkie sztuki jedwabiu są sobie równe.

8. Artystyczny jedwab

Artystyczny jedwabny dywan, który jest często używamy w kinach, ma wszystkie zalety najlepszych naturalnych włókien bez żadnych wad. Jest trwalszy i zapewnia większą odporność na plamy niż wełna i zawiera specjalnie opracowaną przędzę, która została zaprojektowana tak, aby przewyższać luksus, miękkość i połysk jedwabiu.