14 elementów przydatnych w kinie domowym

14 elementów przydatnych w kinie domowym

14 elementów przydatnych w kinie domowym 1429 949 Kino Domowe

W co warto wyposażyć kino domowe?

Jeśli chodzi o nowoczesne systemy AV, takie jak kina domowe, łatwo jest zgubić się, myśląc o projektorach laserowych 4K, telewizorach 8K, procesorach AV, głośnikach i amplitunerach. Często jednak istnieją znacznie mniej znane i popularne elementy, takie jak piloty, okablowanie i inne, które są pomijane podczas planowania systemów kina domowego. Większość z nas skupia się wyłącznie na urządzeniach, słusznie uznając je za serce systemu.

Urządzenia tworzące bezpośrednio systemy Audio-Video i akcesoria do kina domowego to niezbędne elementy do nowoczesnej rozrywki domowej. Warto zauważyć jednak, że poza głównymi elementami bez których kino nie ruszy – znajdziemy cały szereg akcesoriów i dodatkowych urządzeń, które przenoszą systemy kina domowego na całkiem nowy poziom doznań. Te najlepsze systemy nigdy nie byłby w stanie osiągnąć wysokiego poziomu wydajności bez użycia wymienionych poniżej akcesoriów kina domowego.

Akcesoria kinowe można podzielić na 2 kategorie

Oceniając, czego potrzebuje system poza wyżej wymienionymi amplitunerami AV, projektorami, głośnikami i innymi komponentami, te produkty pomocnicze można podzielić na 2 odrębne: podstawowe i dodatkowe udogodnienia.

Niezbędne akcesoria obejmują produkty, takie jak kable HDMI, zabezpieczenie zasilania UPS, piloty i rozwiązania do przechowywania sprzętu, takie jak stojak lub meble.

Opcjonalne akcesoria mogą obejmować zasłony i siedzenia kina domowego, soczewki anamorficzne oraz produkty oświetleniowe, kurtyny kinowe czy też rolety.

Patrząc na niektóre z obecnie występujących produktów do kina domowego, dostępnych jest więcej takich rozwiązań niż kiedykolwiek wcześniej. Powody, dla których dostępnych jest więcej akcesoriów, można przypisać faktowi, że kina domowe zyskują na popularności dzięki technologiom takim jak 4K i Dolby Atmos. Z drugiej strony ludzie spędzają więcej czasu w domu z powodu ograniczeń COVID-19. Jeśli do tego połączymy rosnące zainteresowanie kinem domowym z szybką ewolucją inteligentnego domu i rozwiązaniami, takimi jak rolety i oświetlenie, łatwo zrozumieć, dlaczego ludzie chcieliby zintegrować wszystkie te elementy w łatwe w użyciu, wydajne pojedyncze systemy.

Poniżej lista 14 firm i rozwiązań, które znacząco podnoszą komfort i jakość korzystania z salki kinowej czy też kina domowego.

 • Kurtyny kinowe np. AcousticSmart

kurtyny kinoweAmerykańska firma oferuje szereg materiałów oraz rozwiązań do zastosowania na kurtyny kinowe. Zwiększają one atrakcyjność i widowiskowość naszego pomieszczenia.

 • Sterowanie Control4

sterowanie COntrol4Obsługa wszystkich urządzeń kinowych za pomocą jednego pilota czy też aplikacji na telefonie to olbrzymia wygoda. Nie musisz znać obsługi urządzeń i ich skomplikowanych funkcji. Jeden pilot do wszystkiego.

 • Sterowanie pilotem Crestron TSR-310

pilot CrestronTSR-310 może być używany do zastosowań domowych jak i komercyjnych. Podświetlany pilot z obsługą Wi-Fi zawiera 3-calowy pojemnościowy ekran dotykowy i twarde klawisze, które można zaprogramować w celu sterowania wszystkim, od świateł i rolet po systemy HVAC i kina domowego.

 • Environmental Lights Revi Line

oświetlenie LEDKomponent niskonapięciowego oświetlenia LED Remote Voltage Illumination (Revi) stanowi podstawę kompletnego systemu oświetleniowego. Moduł 1U oparty na DMX jest dostępny w trzech wersjach i umożliwia integratorom konfigurowanie krzywych przyciemnienia i innych funkcji za pomocą urządzenia do zdalnego zarządzania.

 • Lutron Grafik Eye QS

Moduł do sterowania oświetleniem Grafik Eye QS firmy Lutron może być używany do sterowania oświetleniem i roletami. System jest w stanie kontrolować wszystko, od żarówek LED po sterowniki EcoSystem LED z opcjami ściemniania. System Grafik Eye QS współpracuje z takimi produktami, jak moduły LED Lummenetix i rolety.

 • Kable Metra Home Theater Velox Active Optical Fiber

kable hdmi 48gbpsTe aktywne kable światłowodowe firmy Metra, zaprojektowane z myślą o długich przebiegach okablowania, są dostępne w różnych długościach. Metra Home Theater twierdzi, że kable Velox Active Optical Fibre HDMI obsługują pełną specyfikację 4K przy przepustowości 48 Gb / s, a kable zapewniają również kompatybilność między komponentami źródłowymi i wyświetlaczami.

 • Soczewka anamorficzna Panamorph Paladin DCR + XM2

soczewka do projektoraPaladin DCR + XM2 firmy Panamorph to flagowy produkt firmy dotyczący soczewek. Zaprojektowany dla projektorów natywnych 17: 9 wyświetlających zawartość kina cyfrowego (DCR) do 8K. Obiektywy anamorficzne umożliwiają projektorom wyświetlanie filmów w ich natywnym formacie. Panamorph oferuje również wersję obsługującą treści 16: 9 4K

 • Szafa rack Powerhouse Alliance A2V

Szafy rack AV firmy A2V zostały zaprojektowane w celu utrzymania porządku w sprzęcie audio-wideo, jednocześnie radząc sobie z problemami związanymi z temperaturą komponentów AV, aby zapewnić niezawodne działanie produktów przez długi czas. Powerhouse Alliance oferuje wybór pięciu modeli o rozmiarach od 12 cali do 42 cali.

 

 • Fotele kinowe RowOne Galaxy II

fotele do sali kinowej

RowOne opracował fotele do kina domowego Galaxy II, aby konkurować z siedzeniami oferowanymi przez duże sklepy. RowOne obejmuje siedzisko tkaniną poliuretanową. Firma podkreśla, że ​​Galaxy II jest wyposażony w odchylany uchwyt, uchwyty na kubki i porty ładowania USB.

 • Panel dotykowy 11 cali RTI KA11

Panel dotykowy RTI KA11 może być instalowany w ścianie lub może znajdować się w domu jako interfejs sterowania na stole. Urządzenie zawiera 11,6-calowy ekran dotykowy, czujnik zbliżeniowy i głośnik z kamerą / mikrofonem. Ekran dotykowy zapewnia rozdzielczość 1920 x 1080 i można go zaprogramować na zamówienie, aby sterować wieloma produktami.

 

 • Szafka meblowa Salamander Designs Sonoma 245

szafka rtv

Salamander oferuje szereg rozwiązań w ramach serii produktów Sonoma. Sonoma 245 ma wykończenie w kolorze wiśni amerykańskiej, a także pionowe drzwi z listwami i perforowane wstawki, które wspierają stylistykę Mission.

 • Kable głośnikowe StraightWire Soundstage

StraightWire Soundstage SC wykorzystuje ośmioprzewodową konstrukcję spirali OFHC, która jak twierdzi producent, pomaga kablom wytwarzać dokładne średnie i skupione wysokie częstotliwości. W kablu zastosowano również izolację z polipropylenu i rdzeń mechaniczny o małej gęstości.

 • UPS SurgeX UPS+

UPS do projektora

Nowa seria UPS + firmy SurgeX to rodzina produktów do zabezpieczania i kondycjonowania zasilania, która obejmuje również funkcje tworzenia kopii zapasowych UPS. SurgeX podkreśla, że ​​linia zawiera transformatory izolujące, które umożliwiają połączenie neutralnego uziemienia w szafie sprzętowej w celu wyeliminowania pętli uziemienia. Linia obejmuje również komunikację SNMP z przyjaznymi dla użytkownika interfejsami.

 • Torus Power Floor Mount

torus

Opracowana dla kin domowych, sal projekcyjnych, studiów nagrań i kin komercyjnych, seria do montażu podłogowego oferuje wybór modeli 25KVA i 35KVA. Sercem produktów są toroidalne transformatory izolacyjne Plitron, które są zdolne do dostarczania chwilowego prądu wyjściowego. Linia z certyfikatem UL obejmuje również ochronę przeciwprzepięciową TVSS i technologie tłumienia szumów.